Michał Bogdziewicz
Moje zainteresowania naukowe obejmują ekologią lasu, ze szczególnym uwzględnieniem ekologii produkcji nasion i regeneracji drzew. Obroniłem doktorat w 2017 roku, odbyłem staże naukowe w USA, Hiszpanii i Francji. Jestem kierownikiem kilku grantów Narodowego Centrum Nauki (NCN) i grantu ERC StG. Moja praca została wyróżniona min. Medalem Tansleya, Nagrodą NCN i Nagrodą Miasta Poznania.
Więcej informacji tutaj:
www.michalbogdziewicz.wordpress.com
Jakub Szymkowiak
W 2016 roku obroniłem doktorat z ekologii i od tego czasu pracuję jako adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem ekologiem behawioralnym i ekologiem lasu. Moje zainteresowania naukowe obejmują mechanizmy powstawania i ekologiczne konsekwencje lat nasiennych u drzew oraz ekologię informacji, w szczególności mechanizmy zdobywania przez zwierzęta informacji o środowisku i uczenia się w warunkach naturalnych oraz konsekwencje ekologiczne tych procesów.
Więcej informacji tutaj:
www.jakubszymkowiak.wordpress.com
Valentin Journe
Jestem postdoc’iem, a moje zainteresowania naukowe obejmują ekologię lasu. Stopień doktora uzyskałem na początku 2020 r. na INRAE URFM we Francji, realizując badania na temat alokacji zasobów w reprodukcję u drzew. Następnie pracowałem jako postdoc, badając czynniki wpływające na płodność u drzew (Duke University & INRAE LESSEM). Obecnie moje badania dotyczą czynników warunkujących płodność drzew i zmienność produkcji nasion w skali globalnej.
Więcej informacji tutaj:
https://journevalentin.wixsite.com/forestecol
Maciej Barczyk
Tematem moich zainteresowań jest ekologia lasu, różnorodność biologiczna oraz interakcje międzygatunkowe. W roku 2024 obroniłem doktorat dotyczący procesów odnawiania lasu w tropikalnych lasach deszczowych w Ekwadorze. W ramach post-doca w Centrum Biologii Lasu będę zajmować się dynamiką zasobów i produkcji nasion u roślin oraz pracą terenową.
Jessie Foest
Dla mnie czas spędzony wśród drzew to czas dobrze wykorzystany. Moje zainteresowania naukowe obejmują rozmnażanie roślin, migrację roślin i ekologię lasów. W 2024 r. ukończyłam doktorat, w którym badałam przyczyny i zakres zmienności produkcji nasion z roku na rok (masting) wśród populacji drzew tego samego gatunku. Badania te opierały się na MASTREE+, ogólnodostępnej bazie danych, którą pomogłam zbudować, aby poprawić nasze zrozumienie mastingu. Tutaj badam, w jaki sposób zmiany klimatu kształtują reprodukcję drzew – ponieważ dzisiejsze nasiona to jutrzejsze lasy.
Urszula Eichert
Jestem technikiem na UAM od 2017 roku. Najpierw w Zakładzie Zoologii Systematycznej, a od 2023 roku w Centrum Biologii Lasu. Niedawno obroniłam pracę doktorską na temat komunikacji zapachowej u chomika europejskiego i jej wpływu na agresję wewnątrzgatunkową. Dodatkowo jestem opiekunem merytorycznym hodowli chomika europejskiego w poznańskim ZOO stworzonego na potrzeby Programu Ochrony Chomika Europejskiego w Jaworznie. W wolnym czasie interesuję się ceramiką, łucznictwem i uprawą roślin owadożernych.
Katarzyna Kondrat
Jestem doktorantką biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swoich badaniach skupiam się na ekologii lasu, głównie na produkcji nasion i czynnikach wpływających na płodność drzew. W wolnym czasie
lubię piesze wędrówki i wspinaczkę. Od 2018 roku jestem wolontariuszką w Tatrzańskim Parku Narodowym.
Maria Bogdańska
Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku biologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, interesuję się ekologią lasu. Poza nauką moją największą pasją jest taniec i tworzenie sztuki. Lubię też gotować i piec dla przyjaciół i rodziny.
Patrycja Jerzyńska
Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku biologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuję się ekologią lasów i łąk. Od 2021 roku aktywnie uczestniczę w badaniach na Babiej Górze. Poza pracą naukową pasjonuję się jazdą konną i naturalnymi metodami pracy z końmi.
Lidia Przybylska
W Centrum zajmuję się administracją. Mam wykształcenie informatyczne, ale moje doświadczenie zawodowe obejmuje głównie prace z zakresu zarządzania biurem. Poza pracą cenię sobie gotowanie oraz wspólne wycieczki rowerowe z rodziną.
Chałka
Najmłodszy członek naszego labu, urodzony w listopadzie 2023 r. Lubi spędzać czas na Uniwersytecie drzemiąc lub gryząc kartony. Nie lubi spacerów po lasach, ale to (mamy nadzieję) się zmieni 🙂